Egy gyáva teremtésnek
Dátum: 2009. november 18. 07:32Műfaj: VersCimkék: sultan meséi | ![]() |
Mit akarsz tőlem? Mit mondjak neked?
Én váltsam meg talán a lelkedet?
Én mondjam meg, hogy éld az életed?..
Jól van, legyen, és – ha tudsz – élj vele:
lehetsz préda, mely mindig menekül,
retteg, míg él (végül csak felfalják),
vagy húsevőként élhetsz legfelül,
élvezve a léted nagy kalandját.
Fuss, vagy harcolj! Ez a választásod!
Vagy gyors futással mentsd a bőrödet,
legyen társad, esetleg családod,
de ne vállald értük a végzeted,
vagy állj meg és fordulj végre szembe,
hisz mit veszthetsz maximum, te gyáva?
(A végén mindenkit eltemetnek –
senki sem győz ebben a csatában!)
Légy olyan, ha elfutsz, mint vert kutya,
ahogy farkát maga alá húzva
inal rémülten, fejét lesunyva,
hogy elbújjon a legkisebb lyukba,
ha küzdesz: tedd, mint sebzett oroszlán,
mikor már nem félti az életét,
csupán a harcért vállal új csatát.
csak prédáját elkaphassa még!
Ajánlás:
Szégyen a futás – te legyél bátor!
Jó érzéssel nézz ezért tükörbe,
mert aki fél az árnyékától
vesztes marad. Most – és mindörökre!
vissza a főoldalraajánlom ezt a cikket
Eddig 1 hozzászólás érkezett.
Új írásához regisztrálj, vagy lépj be a jobb oldalon.
1. Halacska (#15031) | 2009. november 22. 10:21 |
Aki fenyegetve érzi magát valamitől, jobb, ha felkészül a legrosszabb lehetőségre. Tudod: "ha békét akarsz, készülj a háborúra"... Egy nagyon rég meghalt kínai hadvezér pedig világosan leírta, hogy minden eszköz jó, ami győzelemre segít. | |
Válasz Florance hozzászólására (#14891). |
|

