vissza a főoldalraajánlom ezt a cikket

Corruptivity

Műfaj: EgyébCimkék: abszurd, korrupció, társasjáték

Társasjáték, melyben a játékosok a közélet nagyhatalmú figuráit alakítják. Befolyásukat és ismeretségeiket felhasználva zsíros állásokat és parlamenti helyeket próbálnak megcsípni, hogy a felbukkanó ügyeket eltussolják és saját kis vagyonkájukat gyarapítsák.

Játékelemek
Aranyforint: Ebből lehet lefizetni másokat ill. Vagyontárgyakat vásárolni. Jól tejelő állásokkal ill. megvesztegethetőséggel lehet szerezni.
Vagyontárgyak: Ház, kocsi, nyaraló stb. Ezek megszerzése ill. továbbfejlesztése a játék célja
Állás: Itt ez csak felsővezetői állást jelent. A betöltött állásért a játékos vaskos fizetést kap, annak megszűnésekor pedig végkielégítés jár.
Botránypontok: A játékosok tiszta lappal kezdik pályafutásukat, de az el nem tussolt botrányok hamar beszennyezik makulátlan múltjukat.
Tuss pontok: A botrányok elsimítására lehet használni. Kétfajta van, média és igazságszolgáltatás (röviden ISZ) Tuss pont.

A játék körökből áll, ami egy évet jelképez. Egy kör a következő fázisokból áll:
1. Botrány lappangás
2. Befolyásolás
3. Tenderkiírás
4. Betakarítás
5. Tussolás
6. Vásárlás
7. Választás (csak minden 4. körben)
8. Játékosok kiesése
9. Új játékosok beszállása

Botrány lappangás: Az összes játékos húz egy botrány kártyát, amit a többieknek nem mutat meg. A játékos célja, hogy ezt a még lappangó ügyet ne engedje kibontakozni.

Befolyásolás
3 terület van, ahol a játékosok befolyást szerezve növelhetik a hatalmukat.
Média és Igazságszolgáltatás
Ezeken a területeken szerzett befolyás átváltható a megfelelő Tuss pontokra. Pl. egy magas ügyészségi pozíció 3 ISZ Tuss pontot ér.
Politika
Amikor egy játékos először szerez politikai befolyást, el kell döntenie, hogy melyik oldal színeiben “képviseli” az országot, ez majd Választáskor lesz érdekes. Politikai befolyást Tenderkiíráskor lehet hasznosítani.

A Befolyásolás Aranyforintok leperkálásával történik, a különböző területek résztvevőit kell kisebb/nagyobb mértékben megkenni. Pl. egy lapkiadó lefizetésével vagy egy népszerű tv műsor vezetőjének lekenyerezésével média területen lehet nyomulni, parlementbe vagy önkormányzatba bekerüléssel politikai befolyást lehet szerezni, stb.

Tenderkiírás
A politikai befolyással rendelkező játékosok tendert írhatnak ki. A tenderre jelentkezők közül a győztesről a kiíró dönt (általában a legtöbb kenőpénzt felajánló nyer). A tender elnyerője egy a befolyás nagyságával arányos állást kap.
  Példa: Józsi, miniszterként tendert ír ki egy autopálya megépítésére. Laci 12 aranypénnzel nyer, és ezzel megszerez az építést lebonyolító cégnél egy vezérigazgatói pozíciót.
   A tender által nyert állás 4 körig érvényes, ezután a játékosnak az állásról le kell mondania, ezután még kap végkielégítést. Egy embernek egyszerre csak egy állása lehet, ha egy újat fogad el, akkor a régit fel kell adnia, de ekkor is kap végkielégítést.

Betakarítás
A befolyással rendelkező játékosok a befolyásukkal arányosan AranyFt-ot kapnak fizetés gyanánt, aki média illetve igazságszolgáltatás területen ügyködik, az még ugyanannyi Tuss pontot is kap. Az állások 3-szor annyi AranyFt-ot hoznak a konyhára, mint a befolyási területek.

Tussolás
Egy botrány elkenéséhez média és ISZ-Tuss pont is kell. Ha a játekosnak nincs elegendő Tuss-pontja, némi ellenszolgáltatást felajánlva kérhet azt egy másik játékostól (ezt hívják szívességnek). Ha a fázis végén még van el nem tussolt botrány, akkor az kitör, és a játékos botrány pontokat kap. Minél nagyobb a botrány, annál többet.
   Példa: Józsi a brókerügyet próbálja eltussolni. Ehhez 3 média Tuss-pont és 3 ISZ-Tuss pont kell. Józsi a belügynél elég ISZ-Tuss pontot szerzett, de csak 1 média Tuss-pontja van, ezért még meg kell kennie a médiamogul Bélát 6 AranyFt-al.
Ha a botrány kitör, az áldozat játékos átteszi a botrány kártyát egy másik játékos elé (ezt hívják bemártásnak), akinek ezután szintén el kell azt tussolnia. Ha neki sem sikerül, akkor a botrány tovább terjed, míg valaki meg nem tudja fékezni.
   Példa: Józsinak a fenti esetben csak 4 AranyFt-ja van, Béla pedig ragaszkodik a 6-hoz. A botrány kitörni látszik, ám ekkor Józsi megzsarolja Bélát, hogy elégedjen meg 4 AranyFt-al, különben őt is bemószerolja.

Vásárlás
Megmaradt AranyFt-okért autót, házat, nyaralót lehet vásárolni. A játékban mindig az számít a pillanatnyi győztesnek, aki addig a legtöbb földi javat harácsolta össze.

Választás
Minden 4.körben a demokrácia nevében választásokat írnak ki. Össze kell számolni, a bal illetve jobboldali politikusoknak összesen hány botránypontjuk van (a legnagyobb befolyással rendelkezők duplán számítanak), amelyiknek kevesebb van, az az oldal nyeri a választást. A győztes oldal politikusai nyernek, a veszteseké vesztenek 1 befolyást a politika hadszínterén.

Játékos kiesése / új játékos
Azt a játékos, akinek összegyűlt 10 botránypontja, bűnbaknak kiáltják ki, megtalálja a népharag, és kiesik a játékból. Helyette új játékos szállhat be, ha több jelentkező is van, akkor a még játékban levők választhatnak közülük.
Magának a játéknak sosincs vége.

Börtön
Nagyobb botrányok el nem tussolása esetén a játékos 1-2 körre börtönbe kerül. Ilyenkor nem kapp Tuss pontokat és nem vehet részt a tenderezésben, fizetését viszont továbbra is megkapja.

Sokan játsszák a Párkapcsolati tőke kiegészítőt, melyben a nemi élet kap fontos szerepet. Jelentősen bővíti a női játékosok érvényesülési lehetőségeit, de a férfi játékosok életét is szinesíti.

 

A játékhoz sok szerencsét NEM kívánunk!

 

 

vissza a főoldalraajánlom ezt a cikket

Eddig 11 hozzászólás érkezett.
Új írásához regisztrálj, vagy lépj be a jobb oldalon.


1. Nem Tom   (#13404)

2009. október 14. 13:33

És akkor valószinűleg, akkor találkozni fogok a Mocsári Nyehőcével.

Válasz Pergamon hozzászólására (#13400).

 


2. Pergamon   (#13400)

2009. október 14. 09:14

A híres ecsedi lápot? Te aztán tényleg tehetséges vagy :))))

Válasz Nem Tom hozzászólására (#13392).

 


3. Nem Tom   (#13392)

2009. október 13. 20:41

Bocs Pergamon, hogy a lapodon hülyéskedem,de csak annyit még a legutóbbi versenyművem helyett, az egyéb kategóriában eltáncolom nektek az ecsedi lápot.:-)))))))) Tamás

Válasz Pergamon hozzászólására (#13390).

 


4. Pergamon   (#13390)

2009. október 13. 19:07

Küldd be nyugodtan a legutóbbi versenyművedet, erre való az egyéb kategória :)))))

Válasz Nem Tom hozzászólására (#13386).

 


5. Nem Tom   (#13386)

2009. október 13. 15:55

Szia Janó! Akkor ugye, én jól zongorázom? :-))))))))

Válasz Janó hozzászólására (#13384).

 



6. Pergamon   (#13382)

2009. október 13. 13:18

Persze, hogy nem irodalmi, ez egy társasjáték leírása, annak megfelelő nyelvezettel. Műfajnak is azt jelöltem, hogy egyéb. Vagy ide csak irodalmi alkotásokat vártok? Én egyik eddigi írásomat sem szántam annak. Sőt, magát az irodalom szót is utálom középiskola 1. osztálya óta :)

Válasz Janó hozzászólására (#13380).

 


7. Pergamon   (#13372)

2009. október 13. 08:57

Szóval valaki meg is valósította azokat az ötleteket, amik felmerültek azon a 7-8 évvel ezelőtti másnapos reggelen :) Félretéve a tréfát, nem ismertem a kártyajátékot, de feltétlen ki fogom próbálni.

 


8. Én Vagyok   (#13348)

2009. október 12. 14:26

Hello Pergamon! Bár nagyon aktuális a téma, de kicsit necces is az időzítés és a névválasztás... elsősorban ezért: !K!orruptivity.hu Nem hiszem, hogy nekik ez a cikk gondot jelentene, sőt a kártyás arcoknak még lehet tetszene is az ötleted! :) De mindenesetre nem szerencsés ennyire hasonló nevet választanod... Üdv: EGOD

 


9. Nem Tom   (#13321)

2009. október 10. 22:38

Magadnak. Tamás

Válasz Pergamon hozzászólására (#13317).

 


10. Pergamon   (#13317)

2009. október 10. 16:52

Na most kinek higgyek? :)

 



11. Nem Tom   (#13293)

2009. október 09. 21:02

Bocs Perga, ez karcsú és erőltetett, nem jó. Figyú, inkább töröld le mielőtt politikai vitákat kavarna.Nem jó, ha ezen az oldalon is politizálunk.Más a dolgunk. Kérlek ne haragudj meg ezért. Maximális tisztelettel Tamás