Legújabb cikkek

Rega / MP110

Rég láttalak, mondom, miközben megfogjuk egymás kezét; egyből rávágja, van az tán ezer éve. Ekkor Etele eltűnt a képből, a szemem sarkával csak néztem....

Írta: Bangó János

A sárkányvár

Mi van, ha a despota az emberek barátja? Sikere lehet a valamit-valamiért elv alapján. Ami jó egy csoportnak, nem biztos hogy jó a többieknek, és akkor kikezdik, elpusztítják a főszereplőt

Írta: Molnár István

Első randi

. Panka elindul egy randira, ahol a partnerét még csak képeken látta, akivel egy appon keresztül találkoztak, az ő első találkozásukról lehet olvasni.

Írta: Horváth Emma

Őszbe tévedőn

Emlékszel, mennyi ősz múlt, te hagytad, én sem mondtam semmi fontosat. Neked így jó, s én lapozom a napokat, mintha minden csak álomban történne velem.

Írta: Sonkoly Éva

Egy

Egy élet. Az egyszeri, elsuhanó világban tett tudatlan lépések, botlások, a megszokás langyos vize. Egy lélek, egy váratlanul elkapott pillanat. Egy.

Írta: Mayer Imola

Legújabb versek

Élénk szülő szelepe

Írta: Szat

Félek, hogy másként kell csinálni

Írta: Szat

Érdes a sűrű munka

Írta: Szat

Korán koronát

Írta: Szat

Csendes nyári hajnalon...

Írta: Neubauer József

A múlt tükre

Írta: Polnai Gábor

A jelen kardja

Írta: Polnai Gábor

Életem könyve

Írta: Polnai Gábor

Mitől féljek veled

Írta: Szat


Legolvasottabb cikkek

A börtönszleng

Témaválasztásom talán szokatlan. Azért találtam ezt a kérdést érdekesnek, mert a szleng első megjelenése, tényleges kialakulása - mely igen messzi korokra nyúlik vissza - szintén a bűnözésnek köszönhető. A szleng eredetileg tolvajnyelv volt, a törvényen kívüliek (gyakran kisebbségek) nyelve..

Írta: skuolfi

A macska szó eredete, története, jelentése, előfordulása és használata

„A kalandozások, vándorlások után új hazába, ám mégis idegen környezetbe került magyarság elsősorban az ott talált szláv lakossággal, valamint a környező szláv népcsoportokkal került összeköttetésbe..."

Írta: skuolfi

Első randi

. Panka elindul egy randira, ahol a partnerét még csak képeken látta, akivel egy appon keresztül találkoztak, az ő első találkozásukról lehet olvasni.

Írta: Horváth Emma

Őszbe tévedőn

Emlékszel, mennyi ősz múlt, te hagytad, én sem mondtam semmi fontosat. Neked így jó, s én lapozom a napokat, mintha minden csak álomban történne velem.

Írta: Sonkoly Éva

Rega / MP110

Rég láttalak, mondom, miközben megfogjuk egymás kezét; egyből rávágja, van az tán ezer éve. Ekkor Etele eltűnt a képből, a szemem sarkával csak néztem....

Írta: Bangó János

Legolvasottabb versek

Karácsonyi Kurva

Írta: Artsard

EGÉSZ ÉJJEL SÍRT JÓ ANYÁM

Írta: Györgyi

Élénk szülő szelepe

Írta: Szat

TAVIRÓZSA

Írta: Mészáros Ildikó

Csendes nyári hajnalon...

Írta: Neubauer József

A jelen kardja

Írta: Polnai Gábor

Érdes a sűrű munka

Írta: Szat

Félek, hogy másként kell csinálni

Írta: Szat

A múlt tükre

Írta: Polnai Gábor


Egy vers csak úgy

Egyedül

Írta: niobe

Ígérd meg

Írta: Hulló Csilla(g)

Bíztatás

Írta: Szat

Eszmecsere

Írta: feketetulipan

Bűn

Írta: Loorena

Emlék maradványok

Írta: Dragon

Miért vagyunk Mi?

Írta: Veronai

fekete

Írta: Esthajnal

Az Utolsó Ecloga

Írta: Manócska

Egy cikk csak úgy

Örömforrás (II)

Nem igaz, hogy nincs semmi új a Nap alatt! Az évszakok körforgásának évente megismétlődő látványa megannyi újdonsággal és örömmel szolgál. Legyen szemünk a látásra!

Írta: M.Simon Katalin

Pekel o kham tates -3

Tavaszodott már, amikor Edit jóleső érzéssel gondolt a kis csoportra, meg némi szomorúsággal, mert május végéig kötöttek szerződést. Elvégezte a munkáját, a nyári pihenő után, őszre megnyílik a gyerekek előtt a közeli város iskolája. Mindenkit jó szívvel enged majd útjára.

Írta: Sonkoly Éva

Alig valahogy

Hatvanhat, vagy talán, hatvanhét őszének végén, novemberi szélben fagyott az útra, ónos eső, ólmos szürke égből hullott, a tél első szívet facsaró, fekete képe.

Írta: Bangó János

Talán nem kellett volna...

Részt vettem egy nagy eseményen. Guinness-rekord kísérletnek indult már másodszor. Az első nem sikerült, a második igen.

Írta: Hulló Csilla(g)

Repülni..... Kohut Katinak

Miért kell beszélnem? Hm.. megkaptam már. Nem tudom, mert, ha én úgy érzem, csak akkor írok. Valószínűleg, ez az én "legnagyobb" HIBÁM! ...és még írnom kell........

Írta: Veronai