Legújabb cikkek

Rega / MP110

Rég láttalak, mondom, miközben megfogjuk egymás kezét; egyből rávágja, van az tán ezer éve. Ekkor Etele eltűnt a képből, a szemem sarkával csak néztem....

Írta: Bangó János

A sárkányvár

Mi van, ha a despota az emberek barátja? Sikere lehet a valamit-valamiért elv alapján. Ami jó egy csoportnak, nem biztos hogy jó a többieknek, és akkor kikezdik, elpusztítják a főszereplőt

Írta: Molnár István

Első randi

. Panka elindul egy randira, ahol a partnerét még csak képeken látta, akivel egy appon keresztül találkoztak, az ő első találkozásukról lehet olvasni.

Írta: Horváth Emma

Őszbe tévedőn

Emlékszel, mennyi ősz múlt, te hagytad, én sem mondtam semmi fontosat. Neked így jó, s én lapozom a napokat, mintha minden csak álomban történne velem.

Írta: Sonkoly Éva

Egy

Egy élet. Az egyszeri, elsuhanó világban tett tudatlan lépések, botlások, a megszokás langyos vize. Egy lélek, egy váratlanul elkapott pillanat. Egy.

Írta: Mayer Imola

Legújabb versek

Élénk szülő szelepe

Írta: Szat

Félek, hogy másként kell csinálni

Írta: Szat

Érdes a sűrű munka

Írta: Szat

Korán koronát

Írta: Szat

Csendes nyári hajnalon...

Írta: Neubauer József

A múlt tükre

Írta: Polnai Gábor

A jelen kardja

Írta: Polnai Gábor

Életem könyve

Írta: Polnai Gábor

Mitől féljek veled

Írta: Szat


Legolvasottabb cikkek

A börtönszleng

Témaválasztásom talán szokatlan. Azért találtam ezt a kérdést érdekesnek, mert a szleng első megjelenése, tényleges kialakulása - mely igen messzi korokra nyúlik vissza - szintén a bűnözésnek köszönhető. A szleng eredetileg tolvajnyelv volt, a törvényen kívüliek (gyakran kisebbségek) nyelve..

Írta: skuolfi

A macska szó eredete, története, jelentése, előfordulása és használata

„A kalandozások, vándorlások után új hazába, ám mégis idegen környezetbe került magyarság elsősorban az ott talált szláv lakossággal, valamint a környező szláv népcsoportokkal került összeköttetésbe..."

Írta: skuolfi

A sárkányvár

Mi van, ha a despota az emberek barátja? Sikere lehet a valamit-valamiért elv alapján. Ami jó egy csoportnak, nem biztos hogy jó a többieknek, és akkor kikezdik, elpusztítják a főszereplőt

Írta: Molnár István

Rega / MP110

Rég láttalak, mondom, miközben megfogjuk egymás kezét; egyből rávágja, van az tán ezer éve. Ekkor Etele eltűnt a képből, a szemem sarkával csak néztem....

Írta: Bangó János

Első randi

. Panka elindul egy randira, ahol a partnerét még csak képeken látta, akivel egy appon keresztül találkoztak, az ő első találkozásukról lehet olvasni.

Írta: Horváth Emma

Legolvasottabb versek

Egy kis fizika

Írta: Juhi

Karácsonyi Kurva

Írta: Artsard

Élénk szülő szelepe

Írta: Szat

TAVIRÓZSA

Írta: Mészáros Ildikó

EGÉSZ ÉJJEL SÍRT JÓ ANYÁM

Írta: Györgyi

Csendes nyári hajnalon...

Írta: Neubauer József

Érdes a sűrű munka

Írta: Szat

És lőn világosság....

Írta: Lezly

A múlt tükre

Írta: Polnai Gábor


Egy vers csak úgy

Színek...mandola módra - IV.

Írta: Herbák István András

Kinek kéne lennem?

Írta: Pósán Ferenc

Vihar előtt

Írta: Ryan Turner

Szeretlek!

Írta: Bangó János

Vártalak

Írta: Maja

Egy óra múlva

Írta: Ki-ki

Te és Én

Írta: mona850812

inkarnáció

Írta: kisjankó

Forrj eggyé Nemzetem!

Írta: Neubauer József

Egy cikk csak úgy

Az utolsó napok - 6. rész

Történelmi írás az egyik legnagyobb formátumú történelmi alak, a makedón Nagy Sándor utolsó napjairól - folytatásokban. Egy rövid pillanat, ahol a görög, a perzsa és az egyiptomi kultúra találkozik, egyes civilizációk lehanyatlanak, míg mások életre kelnek. Kr.e. 323. júniusa...

Írta: Persepolis

Élet a másik után (rovat)

Ezt a címet adtam egy cikkemnek: „Egyszer volt család”… Ahogyan én érzem az óta is. Mi változott meg?... A család fogalma… Az élet minősége… A szereplők. De ANYA csak egy van!

Írta: Zseva

Boldog Új Évet

Megkésett,elutasított újévi köszöntő...Az ó év utolsó perceiben arra gondoltam,hogy mennyire egyszerűbb lenne az életünk,ha mindig úgy élnénk mint december 31.-én.Vidáman...reménnyel eltöltve...békében.

Írta: TMT

Vallás alapítás

Vallás alapítás..ujkori szekta alapítás,haszon vagy hatalom?!Egyre több ideológia egyre több szervezet vagy vallás ,szekták ,politika ,stb …Régi hiedelmek divatos lobogó alatt és megmásított néven .Mi is a recept?Vegyünk egy karizmatikus alakot..

Írta: lengyelsas

Megkívántalak

Sokszor kell megszenvedni a kínt, hogy utána értékelni tudd a kéjt. Nem így gondolod? Olvasd el, és utána gondold újra! Lehet, hogy a végén már azonos véleményen leszel velem. :)

Írta: weelee